Akyaka Ottoman Residence

Akyaka Ottoman Residence Otelin Yaklaşımı hem karadan, hemde nehir kanalıyla denizden olan Ottoman Residence Hotel; mandalina ve portakal ağaçlarının arasında yer almaktadır. Osmanlı mimarisinde konaklamalarda kullanılan han, planlamasının şeması olan orta avlunun uygulaması yapılmıştır. Tüm odaların kapılarının bu avluya açılış biçimi aynen planlamada kullanılmış olup, böylece odalara girildiği zaman ana mekândan insanların münferit yaşama geçişi , odalardan çıkıldığı an ise insanların, tüm ortak mekâna dâhil oluşları sağlanmıştır. ‘Bir yapının gerçeği döşeme ve duvarlarında değil içindeki boşluklardadır.’ Bu ana fikirden yola çıkarak yapının özü oluşturulmuştur.

Orta avluya yöresel Kuzulu Kapı’dan girildiği zaman zengin iç mekân algılanması sağlanmış olup, bu mekân havuz-nehir perspektifi ile de arka fon zenginleştirilmesi hedeflendirilmiştir. Kuzey rüzgârlarına kapalı olan orta avlu doğu ve batı serin rüzgârlarına açık olup, avlu tavandaki boşluklar vasıtası ile avluda yaratılan hava akışı doğal klima yaratmaktadır. Avlunun ortasındaki havuz otele hem görsel bir renk katmış hem de doğal serinlemeye katkıda bulunmuştur.

Azmak Kiyisi Akyaka
48650 Akyaka (Mugla), Turkey
Kadıkalesi Mevkii
Turgutreis, 48960 Muğla, Turkey

0252 382 8217


Daha Büyük Görüntüle
Akyaka Ottoman Residence otelin resimleri, Akyaka Ottoman Residence oteline nasıl gidilir, Akyaka Ottoman Residence otelin yol haritası.

Akyaka Ottoman Residence Otelinde sizlerde unutulmaz tatilin keyfini çıkarın

sevdiklerinizle birlikte Akyaka Ottoman Residence Otelinde tatilin kayfini varın

muhteşem tasarımları olan Akyaka Ottoman Residence Otelin resimi

Akyaka Ottoman Residence Otelinde unutulmaz günler sizleri bekliyor

sizlere özel odaları olan Akyaka Ottoman Residence Oteli

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git