Pamukkale

Yurdumuz Tarihi eserleri ile muşhur  olduğu kadar da denizi ve güneşi ile yeryüzünde sahip olduğu doğal kaynakları ile de çok meşhurdur,bunlardan en birincisi oaln Dünyaca ünlü Denizli Pamukkale’dir.

Gelin Pamukkale’yi birlikte tanıyalım,Pamukkale yeraltı su kaynaklarının içerdiği kireçten oluşmuş havuzlardır.2700 metre uzunluğunda ve 160 metre yüksekliğindedir,parlak beyaz rengiyle  Pamukkale’ye 20 km uzaklıktan görülmektedir.Ayrıca Pamukkalede sadece havuzlar yoktur,gelen tristler için antik havuz,Arkeoloji Müzesi,antik tiyatro mutlaka gezilmesi gereken yerlerindedir.Pamukkale’nin tepesinde olan ve tarihin en güzel eserlerinden olan Roma’dan kalma Hierapolis kutsal antik şehri bulunmaktadır. 5 kilometre ilerisinde ise uluslararası bir termal tesis olan Karayahıt köyü vardır.Tarihi güzellikleri ile iç içe bulunan Pamukkale ayrıca UNESCO tarafında belirlenen Dünya Tarihi listesinde yer alarak ülkemizi biraz daha yükseklere taşıyan Pamukale Bu doğal cennet ile sizleri başbaşa bırakıyorum ……….


View Larger Map

suyun eşsiz güzelliği pamukkale

Tarihi doğal güzellikleri ile pamukale’yi gezmek için sadece resimlerden bakmak yetmez bence kendi gözlerinizle gidin görün.

pamukkale ve doğa

Her yıl milyonlarca turist sadece Pamukkale’nin doğal güzelliğini görmek için ülkemize geliyor ama biz Türkler nedense kendi güzelliklerimize en son gidiyoruz hadi onlardan önce siz görün.

pamukkale travertenleri

Beyazın eşsiz güzelliği ile bütünleşmiş Pamukkale havuzlavuzları sizleri bekliyor.

pamukkale

Hadi baylar bayanlar bu yaz tatili nerede geçirecem diye düşünenler için doağal güzelliği ile herzaman farklı olan sizleri Denizli Pamukkale’ye bekliyoruz.

bembeyaz pamukkale

Sizleri beyaz kireçten yapılmış doğal güzelliği oal Pamukkale resimleri ile başbaşa bırakıyorum.

denizli pamukkale

Bence bu yaz tatilini herkes Denizli Pamukkale için biletlerini aldı bence öyle görünüyor.

Türkiye’nin en güzel tarihi tristlik yerlerinden olan Pamukkale sizleri bekliyor .

tarihi kent pamukkale

Sizlere kendimce tarihi güzelliği olan Pamukkale’yi resimler ile anlatmaya çalıştım umarım beğenmişsinizdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git