Dikili İzmir

İzmir’in kuzeyin yer alan şirin bir ilçesidir ve İzmir ‘e 120 km. uzaklıktadır ve Midilli Adası karşısındadır ve adadan da deniz yoluyla turistler Dikiliyi ziyaret etmektedir…. Yerli yabancı turistlerin ilgisini çeken bir ilçedir. plajları mavi bayraklıdır..Hem tarihi hem doğa güzellikleriyle ünlü turistik Çandarlı beldesi Dikili’ ye bağlıdır. Merdivenli ve Denizköy’de bulunan krater gölleri, mağaraları ve Madra Çayı’na dayanan ormanları doğal zenginlikleri arasındadır.
Şehrin gürültüsünden eğlencesinden sıkılanlar içinde ideal bir yer, konaklamak için ilçenin biraz dışında da olsa pansiyon bulma imkanları da var…
Dikili  ılıcaları ile de oldukça ün yapmıştır..Dilerseniz mavi sularında serinleyebilir dilerseniz de ılıcalarından istifade edip tedavi olabilirsiniz..

ILICALARI

NEBİLER ILICASI
ÇAMUR ILICASI
BADEMLİ DENİZ ILICASI
KAYNARCA
KOCAOBA ILICASI

Masmavi denizi, uzun kumsalı, yeşil ve mavinin iç içe geçtiği toprakları, doğal ve antik güzellikleri ile Dikili tarih öncesi çağlardan bugüne kadar pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır.

ATATÜRK BOTANİK BAHÇESİ

Atatürk Botanik Bahçesi, üç bine yaklaşan bitki çeşidi ve yarattığı renk cümbüşü ile görülmeye değer Dikili zenginliklerindendir…

Dikili İzmir Haritası


Dikili Tanıtım Videosu

İzmir Dikili

Dikili İzmir

Dikili Sahili İzmir

Dikili’ den Görüntüler

Dikili İzmir Manzaraları

Çandarlı Kalesi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git