Fethiye, Muğla

Fethiye, Akdeniz Bölgesi’nin batı ucunda Muğla iline bağlı ilçe ve görülmeye değer bir yöredir pişman olmadan döneceğiniz bir tatil sizleri bekliyor…Turizm açısından oldukça gelişmiş olup Muğla’nın en büyük ilçesi olmakla birlikte yıllardır İl olmaya aday bir beldedir…..
Kahinler kenti Antik Telmessos Fethiye’nin sınırları içindedir..Ünlü, Ölü Deniz, yamaç paraşütçüleri için vazgeçilmez yerlerden biri olmuştur..ve dalış için uygun bir çok yeri, ziyarete açık mağaraları vardır..Günü birlik turlarla bir çok yerini gezebilirsiniz ve buna değer yapısıyla Fethiyeyi fethedebilirsiniz..Kelebekler Vadisi ve doğası bozulmamış bölgeleri ile bir turizm cennetidir..Bunların yanı sıra kültür turizminden hoşlanalar için Turizmine açık antik kalıntıları bulunmaktır..Antik kentlerin bazıları, Telmessos, Kaunos, Kadyanda, Tlos, Pınara, Letoon, Sidyma ve Ksantostur..Zengin eserleriyle Fethiye Müzesi de turizme hizmet vermektedir.
Zamanında Rodos şövalyelerinin kullandığı bilinen Şövalye Adası da ziyaret edilmekte..Çevre adalar içinde sadece bu adada yerleşim vardır..burada kısa süreli tatil yapamazsınız çünkü bir günde Fethiyeyi gezip bitiremessiniz o kadar çok görülecek yeri vardır ki dedikten sonra siz Fethiye görüntüleri ile başbaşa bırakıyorum..

Fethiye Haritası

Daha Büyük Görüntüle

 Fethiye konaklama, otel, pansiyon ve apartlardan bir kısmı…

Muğla Fethiye Kumsalı, uçsuz bucaksız sahili ve turkuaz rengindeki denizi ile muhteşem bir belde tatil yapmak..

Fethiye Göçek, en önemli özelliği alışıla gelmiş tatil beldelerine göre sakin ve huzurlu bir yer olmasıdır ve denizi..

Fethiye Şövalye Adası, bir değer adı ile Meğri Adası, Türkiye de fazla tanınmasa da yurt dışı kitaplarında Meğri Adası bilinmekte ve turistler tarafından ziyaret edilmektedir…

Likyalılara ait kayalara oyulmus kral mezarları

Muğla Fethiye Yakapark, çınar ağaçları arasında yer sofralarında doğal ortamda pişen saç ekmeği, tereyağı bal zeytin, köy yumurtası ve köy peynirinden oluşan sabah kahvaltısının dayanılmaz tadına varmak isteyenler için ideal bir yer..

Fethiye Telmessos, antik şehirlerin bulunduğu alan..Fethiye’deki ilk yerleşim bölgesi olan antik kent..

Adaların her biri ayrı bir güzelliğe sahip, tekne turları ile adaları görmek mümkün..

Afkule Mağarası, tecrübeli dalış gruplarıyla dalınabilen son derece güzel bir sualtı mağarasıdır. Bulunduğu yer yaklaşık 100 metre derinliktedir…

Fethiye Denizinde Görülen Deniz Tavşanı ve Mercanı, su altında görülen bazı canlılar..

Fethiye Mezarları, Likya kaya Mezarları,  kayaların fiziki yapıları uygun olan yerlere kaya oyularak mağara şeklinde yapılmıştır..

Dalaman Çayında Rafting..heyecanı yaşayabilirsiniz, raftingden hoşlanıyorsanız..

Türkiye Muğla Fethiye Beyaz Cami

Fethiye Araksa (Araxa, Ören)

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git