İzmir

İzmir Türkiye’ nin üçüncü büyük ili olup kültürel olarak gelişmiş fuarları ile ünlü bir liman kentidir ve Türkiye’ nin en gelişmiş ilidir..İzmir, Çeşme, Foça, Selçuk, Efes, Alaçatı gibi beldeleri günümüzün kültür turizmine ve doğa turizmine uygun ilk akla gelen yerinden bazılarıdır...Konak Pier AVM İzmir’in özgün mimarisi, 100 yıllık tarihi deniz üzerindeki konumu ile en önemli yapılardan biri. 37  butik mağazası, denize nazır restoran, cafe ve Cinebonus sinemalarıyla deniz üzerindeki alışveriş merkezi..

İnciraltı Deniz Müzesi, İnciraltı İskelesi ‘nde demirli iki gemi müze görevi yapmaktadır,  ziyaretçilere savaş harekat merkezinden seyir odasına pek çok farklı noktayı görme imkânı sunulmaktadır..Müze gemiler Ege Fırkateyni ve Piri Reis Denizaltısıdır. 

Basmane, Konak ilçesine bağlı semtdir..Semtin en önemli özelliğ ise TCDD Basmane Garı ve İzmir Enternasyonal Fuarı yanı sıra Basmanede bir çok eski Türk evi vardır.. Günümüzde otel olarak hizmet verenler çoğunluktadır…Fuar her yıl Eylül ayında İzmir’in kurtuluş gününü içine alacak şekilde 10 günlük bir zaman dilimi içinde düzenlenen en tanınmış ve en kapsamlı fuarıdır.
Şehirde birde Tarihi Asansörün bulunmaktadır, bulunduğu sokak Dario Moreno Sokağı olarak bilinir.  Asansörden tüm şehri izlemek mümkün olup manzarası harikadır…

İzmir Saat Kulesi Konak’ tadır  ve tarihi bir eserdir ve 25 metre boyundadır, Kulenin en büyük özelliği yapım tarihinden bugüne kadar saatinin hiç durmamış olmasıdır.

İzmir Haritası


Daha Büyük Görüntüle

İzmir Genel Görünüm

Genel Görüntüleriyle İzmir

Pasaport Rıhtımı İzmir

Konak İzmir..

Konak Pier Avm..

İzmir Saat Kulesi

İzmir Kültürpark İzmir Fuarı

İnciraltı’ ndan İzmir Körfezi’ ne Bakış

İnciraltı Müze Gemi İskelesi

Dario Moreno Sokağı

Basmane Garı İzmir..

İzmir Tarihi Asansörün üst girişi…

Tarihi Asansör

Smyrna Agora’sı…İzmir Büyükşehir sınırları içindeki iki antik kentin kalıntılarının ismi….

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git