Meryem Ana Evi ( Kilisesi ) Selçuk İzmir

Burada İsa Peygamber’in annesi Meryem’in yaşadığına, öldüğüne inanılır…Azize Meryem Ana’nın kaldığı ev, 1967 yılında Papa VI. Paul ve 1979 yılında Papa II. Jean Paul tarafından ziyaret edilmiştir…Vatikanın kutsal ilan ettiği ev, Hiristiyan dünyasınca kutsal sayılan baslıca ziyaret yerlerinden biridir..Burayı ziyaret eden Hristiyanlar Hacı olur. Her sene 15 Agustos’da düzenlenen Meryem Ana ayini ve her gün 07.30 ve pazarları da 10.30’da yapılan ayinler izler. Hristiyanların yanı sıra Müslümanlarca da kutsal bir yer sayılan Meryem Ana Evi ziyaret edilir..İçeride fotoğraf çekmek yasak şimdiden söyleyeyim de aklınızda olsun…Ben kaçamak yapmıştım ama bu da dip not:):):

Meryem Ana Evi ( Kilisesi )Haritası

Daha Büyük Görüntüle

Meryem Ana Evi, Selçuk, Izmir, Türkiye…Kilise girişi..

Meryem Ana Evi

Meryem Ana Evi Girişindeki Meryem Ana Heykeli, atmosferi huzur verici kültür turizminden hoşlananlar için bire bir…

Meryem Ana Kilisesi Efes İzmir…

Meryem Ana Evi, Selçuk, İzmir, Meryem Ana’ nın hayatının son dönemlerinde yaşadığına inanılan ev, bugün mini bir kilise…

 

Meryem Ana Evi Kilisesi…Her yıl onbinlerce Katolik’in hac amacıyla geldiği Meryem Ana Evi

Papa Benedict Meryem Ana Evinde..2006′ da Papa 16.Benedict Meryem Ana Evi’ ni ziyaret etti ve buraya verdikleri önemi anlatmak istediler..

 

Meryem Ana Evi Dilek Duvarı, Meryem Ana’nin son günlerini geçirdigine inanılan kutsal  evin bahçesindeki dilek duvarı. ben böyle bir şey görmedim gittiğim yıllarda sonradan oluşturulmuş olsa gerek..

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git