Selçuk İzmir

Selçuk, Ege Bölgesinde, İzmir Aydın kara yolu üzerinde turistik bir ilçe ve aynı zamanda da ilçenin merkezidir. İzmir ‘e uzaklığı 74 km dir..Denizi, pırıl, pırıl kumsalı ile kıyı turizmine oldukça elverişli olan Pamucak plajına 9 km’ mesafededir. Pamucak Plajının, bakir görüntüsü Pamucak sahilini Turizm Merkezi olarak bilinmektedir ve birbirinden güzel tesisleri vardır.
Selçuk, Dünyanın en büyük açık hava müzelerinden biridir.
Selçuk’ta bulunan tarihi yapıların büyük bölümü günümüze ulaşmıştır. Efes ören yeri, Türk ve dünya turizmi bakımından önemi oldukça büyüktür. Efes Arkeoloji Müzesi ülkemizin en çok ziyaret edilen müzelerindendir. Selçuklu sanatının en önemli eserlerinden biri olan İsa Bey Camii de Selçuk da bulunmaktadır ve Artemis Tapınağı’yla Saint Jean Kilisesi arasındadır.
Ayrıca her yıl Ocak ayının üçüncü pazarı Pamucak sahilinde düzenlenen “Uluslararası Deve Güreşi Festivali “ ve Eylül ayında da İlçe Merkezinde “Uluslararası Selçuk-Efes Kültür Sanat Festivali ve Kurtuluş Şenlikleri” gelenekselleşmiş Kültür ve Sanat etkinlikleri düzenlenmektedir..

Selçuk, Çöp Şiş’in anavatanıdır. Gitmişken mutlaka tatmanızı ve kurutulmuş incir almanızı öneririz, selçukda olupda gezmeniz gereken yerleri diğer yazılarımda belirtmiştim zaten, tekrar ele almayacağım…

Selçuk Haritası


Selçuk Müzesi Videosu

Selçuk İzmir Görüntüleri

Selçuk Müzesi

Sürmeli Otel Selçuk Pamucak

Selçuk Ayasoluk İsabey Camii

Pamucak Plajı


İzmir Selçuk Konaklama

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git