Sümela Manastırı ve Altındere Vadisi Milli Parkı, Trabzon

Yunan Ortodoks Manastırı ve kilisesini içermekte ve  MS 375-395 tarihleri arasında yapıldığı düşünülmektedir. Meryemana adına kurulan kilise Hırıstiyanlığı yaymak için başlangış noktası olarak inşa edildiği bilinmektedir..Trabzona 30 km uzaklıkta bulunan Maçka ilçesinin Altındere köyü ve milli parkı içinde yer almaktadır..Bulutlara yakın bir yerde diye tanımlanan manastır vadiden 270 metre yükseklikte sarp kayalıklar üzerinde ve bir uçurum kenarındadır….Dar bir alana kurulmuş merdivenlerle manastıra çıkılmaktadır.. Milli park çevresi yörenin bitki örtüsünü ve yapraklı ağaçları ile yaban hayatı da görülmeden geçilmeyecekler arasındadır..

Nisan ve Ekim aylarında ziyeretçi yoğunluğunun yaşandığı yörede Milli park içinde restoran ve konaklamak isteyenler için bungalovlar vardır…

Sümela Manastırı Haritası


Daha Büyük Görüntüle

Sümela Manastırı’nın Yeri Trabzon, sarp kayalıklara inşa edilen muhteşem doğasıyla da insanı büyüleyen Trabzon dan kareler..

Sümela Manastırı’nın Dış ve İç Görünümü

Sümela Manastırı’nın Dağdan Görünümü

Sümela Manastırı’nda bir Fresk..

Türkiye Trabzon Maçka Sümela Manastırı, manastır ve çevresindeki doğal birki zenginliği mutlaka görülmesi gereken yerlerden..

Manastır ‘ın İç Duvarları…

Sümela Manastırı…

Sümela Manastırı Resimleri

Sümela Manastırı Görüntüleri

Sümela Manastırı (Altındere Milli Parkı)

Sümela Mastırı Kış Manzaraları

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git