Anadolu Kavağı İstanbul

Bir tarih barındırır Anadolu Kavağı, eşsiz güzelliği ile binlerce yıldır bir çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır.. Adını bölgede bulunan devasa ağaçlardan aldığı bilinmektedir, İstanbul’ un Karadeniz ‘e açılan kapısıdır, turistik bir balıkçı kasabası olmasıyla tanınmaktadır.

En önemli simgelerinden birisi Yuşa Tepesi ve camisidir, tepe ismini mezarı bulunan Hz Yuşa dan almıştır, sahile en yakın ve en yüksek tepesi denizden 201 metre yüksekliktedir.. Yuşa Tepesi ziyaretçileri tarafından dua etmek için ve panoroması için ziyaret edilen bir tepe….

İskele meydanında göreceğiniz 650 yıllık bir ağaç zamana meydan okuyarak bu güne ayakta kalmış bir mirastır..Çeşmeleriylede ün yapmış bir semttir, en ünlü çeşmesi ise Evliya Hatun çeşmesidir..Çeşmenin kitabesi Topkapı Sarayında sergilenmektedir..Anadolu Kavağı yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapmaktadır.. Cenevizliler tarafından yapılmış Yoros kalesi’ni de mutlaka görün sahilden tepede bulunan Yoros Kalesine tırmanırsanız eğer Karadeniz’den İstanbul’a giriş yapan gemileri ve boğazın muhteşem manzarasını seyretmeniz mümkün.

Ta oralara kadar gitmişken balık ve midye yemeden dönmek olmaz tabi ki, bol bol resim çekebilirsiniz..


Tanıtım Videosu

Anadolu Kavağı Görüntüleri

Anadolu Kavağından Karadeniz

Yuşa Tepesi ve Camii

Yoros Kalesi

Hz Yuşa Beykoz Anadolu Kavağı İstanbul

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git