Peri Bacaları

Kapadokya ( Peri Pacaları ) Güzel Atlar ülkesi arasındaki  yolları patikalarda doğa ile baş başa bir gezi sizleri bekliyor.10.000 yıllık yerleşimlerinden ilk Hristiyanların kayaları oydukları,kiliseleri ile ince uygarlıklar yaşadığı yer altı Şehirlerine  kadar Kapadokya’nın gizemli dünyasına tanık olmaya nerdesiniz.

Bundan Kapadokya’da 60 yıl önce lav ve küllerin oluşturduğu doğa ve tarihin bütünleştiği peri bacalarının büyülü doğası dopdolu ile  geçirebileceğiniz  günler yaşantınıza farklı heyecanlar katmak için tarihi güzellikleri ile sizlere Kapadokya Peri Bacalarını öneriyoruz.Çeşitli insanlar  tarafından yerleşim yeri olarak seçilen bölgelerden biri olan Kapadokya tarihte yaşamış ve günümüzde yaşayan tüm insan toplulukları,doğa ve tarih ile tamamen bütünleşmiş ve bu doğal güzellikleri bizlere bırakmışlardır.

Kapadokya’ya gelen yerli  binlerce yabancı turistlerin ilgi ile gezdikleri yerlerin içerisinde yeraltı şehirleri de önemli yer tutuyor. Bunların içinde Derinkuyu ve Kaymaklı Yeraltı Şehirleri en büyükleri ve en çok ziyaret edilenler arasında yer alıyor. Ortahisarın hemen karşısında yer alan Kızılçukurda günbatımı seyretmek bugün artık bir gelenek haline geldi sizlerde bu geleneği Peri Bacalarında yaşayın.

Kimi zaman Peri bacaları düşünmediğimiz farklı şekillerde karşımıza çıkar,Peri bacaları renklidirler.Bu renklere sahip vadilerde özellikle gün batımı izlemek bir başka olur.

tarihi peri bacaları

Hiç aranızda anlamını merak edenler yokmudur,neden Peri bacaları ismi konmuştur,sözlükten anlamını sizler için  merak ettim ve baktım sözlükte baca kelimesi küçük pencereler anlamına gediğini öğrendim, bence sözlük küçük peri bacalarından söz ediyordur.

tarihi kapadokya antik kenti

Kapadokya Bölgesi’nde erozyunun oluşturduğu peribacçeşitrleri  şapkalı, koni, mantar biçimli, sütunlu ve sivri kayalardan oluşan doğa harikasıdır.

peri bacalarında akşam keyfi

Kapadokya bölgesi, tarihi eserleri  ve doğası ile dünyada en güzel bütünleştiği an olan gecenin eşsiz güzelliğini yaşamak için sizleri Peri Bacalarına davet ediyoruz.

kışın güzelliği ile peri bacaları

Dünyada bir benzeri daha bulunmayan ve olağanüstü bir doğa mucizesi olan Kapadokya’nın güzelliğni görmek için sadece yazın gelmeyin kışın Peri bacalarında ayrı bir güzellik  olur bence bu güzelliği görmek için geç kalmayın.

kapadokya peri bacaları

Tarihi güzelliklerin hep birarada bulunduğu Kapadokya ( Peri Bacaları) Şehrini görmenizi tavsiye ederim.

antik peri bacaları

Antik kentlerin en güzeli tarih kokan güzellikleri ile Peri Bacaları yaz tatiliniz için kaçınılmaz fırsat.

Kapadokya peri bacaları

Farklı tarihi güzellikleri ile Tristleri kendisine çeken Antik Kent Kapadokya Peri Bacaları tüm tatilcilere

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git