Karaburun İzmir

Karaburun, Urla Yarımadasi’nin kuzeyinde kurulmuştur. İzmir Körfezi boyunca koylarıyla bir şerit halindedir. İzmir Körfezi’nin en ucunda bulunan Karaburun ‘a gitmek için 303 virajı bir yol kullanmanız gerekiyor görecekleriniz buna değse de yinede dikkatli olmanız gerektiği ve özel otonuzla gidiyorsanız hız yapmamanız gerektiği de bir gerçek.. Oya gibi işlenmiş koyların, lezzetli balıkları hiçbir yerde tadamayacağınız lokantaları, masmavi denizi, karaburun hurması sizi bekliyor. Karaburun’un el değmemiş doğası ve gözlerden uzak kalması belkide ulaşmak için aşacağınız o virajlı yollar.
İzmir’ in en küçük ilçesi Karaburun Yarımadası, doğa harikası koy ve plajları ile görülmeye değer. Karayoluyla ulaşılamadığından koyları sadece tekne turlarıyla görebiliyorsunuz.

Bölge bu özelliğiyle yaz sezonunun en canlı döneminde bile tenha kalmayı başarabiliyor. Karaburun, 200 kadar kuş türü, Ada Martısı ve nesli tükenmekte olan Akdeniz Foklarının Foçadan sonra barındığı yerlereden biride Karaburun..
Karaburun da ikisi mavi bayraklı dört plajın mevcut, içlerine doğru girildiğinde bir çok plajla karşılaşmanız mümkün.. Açık denizde bulunması nedeniyle en temiz denize sahip.. Karaburun, balıkçılık ve dalış turizmi konusunda önemli bir merkez aynı zamanda da.

Konaklama

Aydeniz Pansiyon
Ergin Pansiyon Restaurant
Nergis Butik Otel
Club Otel Asya İslami Otel
Karaburun Keyfim Butik Otel ve Pansiyon
Number One Apart & Butik Otel
Aydeniz Pansiyon

Karaburun Haritası


Tanıtım Videosu

Karaburun İzmir Türkiye

Nergiz Otel Karaburun İzmir

Karaburun İzmir

Karaburun ‘dan Görüntüler

Sarpıncık Feneri Karaburun İzmir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git