Marmara Adası

Balıkesir’e bağlı olan bir adadır. Marmara Denizi’ndeki adaların en büyüğüdür..İstanbul’un gürültüsü ile içli dışlı olmuşsanız eğer, Marmara Adası’nın dinginliği ile ilk anlardan itibaren sizi dinlendirir, şehir hayatına alışkın olanlar bu dinginlik karşısında hayrete düşseler de geçen zaman içindeki dinlenmişlikleri ile ne kadarda akıllıca bir tercih yaptıklarını far ederek şehre dönerken huzurlu ve dingin dönerler..

Sahile yakınkısımlarda zeytinlikler, bağlar, yukarlarda ise kızılçamlar, makiler, Marmara Adası’nı yakınındaki adalardan ayırır. En yakınındaki Avşa’da sazlı, cazlı sezon yaşanırken, Marmara’da sakinlik ve mütevazılık dikkar çeker.. Belki de bu nedenle ada doğal yapısını günümüze dek koruyabilmiştir…İstanbul olmak üzere onca büyük kentin yanı başında, fakat böylesine temiz ve hırpalanmamış.
Adanın etrafı boyunca irili ufaklı bir çok plaj bulunur. Kole Plajı, Çınarlı Plajı, Şifalı Su plajı, Saraylar plajı ,Mestenağa ve Manastır plajı Marmara Adası’nın en popüler plajı ise Aba Plajı’dır, diğer kumlu plajların aksine çakıl taşları ile doludur ve güzel bir manzarası vardır. Bir başka önemli plajı ise Şifalı Su Plajı’dır, doğal kayalarla örtülü olan plaj turistik bakımdan değerlidir.
Yeme İçme

Marmara Adasının restoranlarında bölgede tutulan taze balıkları, Marmara Şarabı ile birlikte tadabilirsiniz, Marmara Adası’na özgü adaçayı, koruk suyu ve kâğıt helva arasında dondurma yiyebilir, zeytin ve zeytinyağını da nutlaka denemelisiniz.

Ulaşım

Adaya Tekirdağ, İstanbul, Balıkesir’e bağlı Erdek ilçesinden deniz taşımacılığı, Tekirdağ ve Erdek’ten arabalı vapur ve yolcu vapurları, İstanbul’dan İDO’ya bağlı deniz otobüsleri hareket etmektedir…


Daha Büyük Görüntüle


Saklı Cennet Balıkesir Çevresi ve Marmara Adası Tanıtım Videosu

Marmara Adası Konaklama

Marmara Adası Genel Görünüm

Marmara Adası Aba Beach

Marmara Adası ve Plajları

Marmara Adası Balıkesir Türkiye

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git