Sivas Gölleri

Sivas gibi harika doğa manzaralı şehirde çok sayıda göl bulunmaktadır.Fakat bunların bir kısmı derinlik ve süreklilik açılarından pek önemli görünmez.Dağ güzellikleri ve muhteşem manzaraları ile dünyaca bilinen ün yapmış sivas ilinin göllerini sizler için gezdik ve gördük.Yerinde bu güzelliği kesinlikle yaşamalısınız.Bir çok gölün çevresinde tesisler ve kaplıcalar bulunmaktadır.Göllerin derin ve harika görünümü yerli yabancı tüm turistlerin merak edilen uğrak yeri olmaktadır.

Özellikle sivas ilinin kangal ilçesinden bulunan tuz gölüne kesinlikle görmeli ve gitmelisiniz.Bir çok hastalığa tedavi olduğu görülen bu göl sivas ilinin ününe ün katmıştır.Yazın bu göllerin görünümü ve gezim alanı ayrı bir güzelliktedir.Tesisler de konaklama zevki tadabilirsiniz..Kısaca sivas ilinin başlıca harika gölleri;

 

sivas zara sülük gölü

Bu göl ilçesi merkezi zara’ya 33 km.sivas iline ise 103 km.uzaklıktadır.yeşilliğin ortasında en güzel göl olarak bilinmektedir.

sivas ulaş gölü

sivas ilinin kuzeyinde bulunmaktadır.dağların ve yeşilliğin ortasında harika görünümü ile muhteşem bir göldür..

sivas tuz gölü kangal

bu göl sivas ilinin kangal balıklı kaplıcalarında bulunmaktadır.gezilmeye değer muhteşem bir göldür

sivas lota gölü

Hafik gölünün 3km doğusunda sivas-erzurum yolunun kuzeyindedir.göl oldukça derinliğe sahipdir.bu gölde 200 kg ağırlığında balıkların yakalandığı da görülmüştür.

sivas kangal gölü

Kangal gölü Sivas iline 90km.kangal ilçesine ise 13 km.kuzey doğusunda bulunmaktadır.

sivas hafik gölü

Sivas iline 39 km.mesafedir.gölün ortalama derinliği 6 metreye yaklaşmaktadır.gölün ortasındaki ada göle harika güzellik vermektedir.

sivas gökpınar gölü

Gürün ilçesine 10 km.uzaklıktadır.dupduru suların olduğu harika bir göldür.doğal güzelliği ve alabalığı ile ünlenmiş muhteşem bir göldür..

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git