Yalova Armutlu

Yalova ilinin ilçeleri; Altınova, Armutlu, Çiftlikköy, Çınarcık ve Termal’dir. Termal den uzunca bahsettikten sonra birazda Armutluya değinelim..
1320 yılında Bizanslılardan alınıp Osmanlıya katıldığı bilinmekte olan ilçe, Zeytini, kaplıca ve termal tesisler turizmde önemli gelir kaynağıdır…

Jeotermal kaplıcalara, Marmara ‘nın en temiz denizine sahip olması turistik önemini arttıran Armutluda sağlık turizmi açısında da her yıl önemli derecede ziyaretçi ağırlamaktadır..Armutlu,günümüzde turizmden büyük bir gelir elde etmektedir.
16 km sahil şeridine sahip olan Armutluda, poyrazın etkisi ile çöp ve pislikleri barındırmayıp karşı sahillere taşıdığından, henüz kirlenmemiş bir denize sahiptir. Yalova’nın en dağlık ormanlık bölümüne sahip olduğundan (14.522 hektarlık ormanlık alanı) yörenin akciğerleridir adeta. Bu durum Armutlu’yu yerli turist için tercih nedeni haline getirir..
İhlasın Holding in, İhlas Armutlu Tatil Köyü en fazla duyalan tatil köylerindendir ve bayanların kendi aralarında yüzebilecekleri açılıp kapanabilen havuzları mevcuttur…
Ulaşım olarak özel otonuz yoksa deniz ulaşımı ile ulaşmanız gerekmektedir…

Yalova Armutlu Haritadan Görünümü

Deniz Otobüsleri..

Armutlu İskelesi ve armutlu görünümleri..İstanbullu ve yakın bir yer arıyorsanız mutlaka gidilesi bir yer, her ne kadar şehri andırsada içlere doğru girildiğinde bu havadan kurtuluyorsunuz..

Yalova Armutludan bir görümün sakin sessizz ve derinden bir görüntüsü var, öyle değil mi?..

Yalova Armutlu Plaj, orda olmak vardıya şimdi bunları yazmak yerine…

Yalova Armutlu Plaj şeridinden bir görüntü….

Armutlu Resimleri…

Armutlu Denizi ve su sporları banana…

Armutlu Denizi den Görünüm

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git