Göcek Tatil Beldesi Muğla

Göcek, Muğla – Fethiye yolu üzerinde bulunmaktadır. 2006 Haziran ayında hizmete giren 980 metre uzunluğunda ki Göcek tüneli ile ulaşım son derece kolaylaştırılmıştır. Ayrıca  tünel ülkemizde yap-işlet-devret modeli ile yapılan ilk tünel olup geçişi ücretlidir.Zamanın Muğla milletvekili olan  Hasan özyer in ısrarla üzerinde durması üzere Göcek tüneli kısa zamanda hizmete geçmiştir..Fethiye,Dalaman, Göcek bundan yani bu yoldan şey kazanmıştır.Yöreye son 50 yılda yapılan enbüyük yatırım Göcek tünelidir.Göcek’in yerleşik nüfusu yaklaşık 4,011 kişidir. Yaz aylarında bu sayı 7,000 inin üzerine çıkmaktadır. Mavi Yolculuk çıkış ve bitiş noktası olarak da yoğun yat gezileri yapılmaktadır.. Özellikle uluslararası sulardan gelen uzun yol gezginleri için kapalı körfezi ile sakin ve güvenli bir limandır. Temiz suları , yemyeşil çam ormanları ve plajları ile saklı bir cennettir.

Göcek koyları ve 12 adalar, Göcek’i deniz yolcuları için vazgeçilmez bir yat turu haline getirmiştir. Tatil amacı ile karayolu ile gelen yerli ve yabancı turistlere hizmet verecek kapasitede kaliteli konaklama birimleri, günübirlik tekne turu hizmeti veren eğlenceli sahili ve yakın mesafelerdeki birçok plaj ve koyu ile tatilciler için değişik bir alternatif yeridir.

Göcek’te 23 Nisan kutlamalarıda şenlik havasına dönüştürülerek  yıllar içerisinde kalıcı bir düzenleme haline gelmiştir. Her yıl 23 Nisan kutlamalarındaki etkinliklere katılmak ve izlemek amacı ile çevre beldelerden ve bolca turist ziyaretçiler gelmektedir.

Karayolu ile gelen ziyaretçilerin  konaklayabileceği her standarda uygun oteller, apart oteller, pansiyonlar bulunmaktadır.. Bunun yanı sıra, sahil boyunca ve çarşı içinde çok sayıda restoran, cafe ve bar vardır.

Tekne gezintisi yapılan yerler.

Otellerle deniz kenarları sıfır bir şekilde gördüğünüz gibi.

 

Mavi yolculuk yapılan yerlerden bir görüntü.

Tema Vakfının bir yandan çocuklarla ağaç dikme gezileri.

Gezilecek yerlerden bir görüntü.

Göcek de tarihi eserlerden görüntü.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git